Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dnia 3 grudnia 2014r. w naszej szkole po raz pierwszy odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był zespół nauczycieli wspomagających klas I-III. Celem obchodów tego Dnia było zwrócenie uwagi na tematykę osób niepełnosprawnych, jak również uwrażliwienie uczniów na potrzeby niepełnosprawnych rówieśników. W ramach obchodów tego święta nauczyciele przeprowadzili akcję informacyjną. Na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty tematycznie związane z tym dniem.

1  2  3    4  5

Kolejnym przedsięwzięciem zorganizowanym w ramach obchodów MDON było przeprowadzenie konkursu plastycznego w klasach I-VI pt. „Mój niepełnoprawny kolega”, który trwał od 12.11.2014r. do 28.11.2014r. Prace pokonkursowe naszych uczniów można było zobaczyć dnia 03.12.2014r. w sali teatralnej im. ks. Mirosława Tabaki w parafii Maksymiliana Kolbe w Płońsku (podziemia kościoła).

1    2

Również w naszej szkole będzie można podziwiać prace w dniach od 03.12.2014r. do 12.12.2014r. Wystawka prac znajduje się przy drzwiach wejściowych szkoły oraz na dolnym korytarzu części dla klas I-III. Do organizatorów wpłynęły 83 prace, w tym 73 prace z klas I-III i tylko 10 prac z klas IV-VI. Mamy nadzieję, że zainteresowanie tematem niepełnosprawności w przyszłym roku będzie jeszcze większe.

W ramach obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych zespół nauczycieli wspomagających nawiązał współpracę z nauczycielami Zespołu Szkół nr 3 w Płońsku. W ramach tej współpracy uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć przedstawienie „Magiczny świat Ali” w wykonaniu grupy teatralnej „Spadochron” w skład której wchodzą uczniowie ZS3.

1  2  3

Po spektaklu nasi uczniowie zaprezentowali 4 utwory: „Piosenka na zły czas”, „Słodki strach”, „Świat na głowie”, „W stronę słońca”. Wszyscy uczestnicy obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych bawili się wspólnie podczas koncertu Norberta Dudziuka – NORBIEGO.

1  2  3

Opracowała Ewa Maciątek