Prawa Dziecka w naszej szkole :)

20141119_154413

W tym roku – 20 listopada – po raz pierwszy obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji do ciekawych inicjatyw, dyskusji i zabaw zachęcali wspólnie minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.
Uchwałę w sprawie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 7 listopada tego roku podjął Sejm RP.
20 listopada świętujemy także 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka.
Polska była jej inicjatorem i współtwórcą. Dokument ten do dzisiaj nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka.

   20141120_092907                                                                     20141120_092928

W naszej szkole w ramach obchodów tego dnia nauczyciele przypomnieli uczniom prawa, które posiada każde dziecko, rozmawiali z uczniami o potrzebie ich przestrzegania, wskazano uczniom do kogo mogą się zgłosić, gdyby ich prawa były łamane.

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates