Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

Budynek „A”

Dnia 7 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Płońsku, odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przedstawienie przygotowali uczniowie kl. 4c i 5 e oraz chór szkolny pod kierunkiem nauczycieli zespołu humanistycznego i artystycznego.

DSC_0108_wwwOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzieci w ciekawy,a jednocześnie prosty sposób przypomniały dramatyczne karty historii Polski : rozbiory, kolejne zrywy powstańcze, utworzenie Legionów Polskich, heroiczną walkę żołnierzy i wreszcie odzyskanie niepodległości po zakończeniu I wojny światowej. Zaakcentowały, że patriotyzm dziś to pamięć o przeszłości, kultywowanie tradycji i obyczajów, dbałość o czystość i poprawność języka. Całości dopełniała wymowna dekoracja, którą tworzyły ważne dla Polaków daty, symbole narodowe oraz portret marszałka Piłsudskiego w otoczeniu biało- czerwonych kwiatów. Na zakończenie pani dyrektor B. Dzitowska podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości, która była pouczającą lekcją historii.

Not. przygotowała p. T. Zarodkiewicz

Budynek „B”

Dnia 7 września 2014 roku o godzinie 9.00, odbyła się w naszej szkole piękna uroczystość – Obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczystość przygotowała,po kierunkiem i przewodnictwem pani Danuty Idzikowskiej, klasa II b. Były piękne, patriotyczne wiersze, pieśni i piosenki. Uroczystość była wzruszająca a atmosfera podniosła. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i zadowoleni.

Notatkę przygotowała p. Barbara Jamrozik

P1060120P1060101P1060145