Obchody upamiętniające Lotników 152 Eskadry Myśliwskiej w Lisewie

 

Ku pamięci…

         Na zaproszenie Wójta Gminy Płońsk Aleksandra Jarosławskiego delegacja z naszej szkoły składająca się z przedstawicieli dyrekcji, nauczycieli i uczniów (z kl. 4b i 6e) uczestniczyła w uroczystościach związanych z obchodami upamiętniającymi Lotników 152 Eskadry Myśliwskiej, które odbyły się 11 października 2014 r.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

           Najpierw złożono kwiaty pod obeliskiem poświęconym lotnikom II woj. św. w Szpondowie i uczestniczono we Mszy Świętej w Kaplicy w Lisewie. Potem przemaszerowano do Zespołu Szkół, gdzie wysłuchano referatu dotyczącego wydarzeń II wojny światowej w Płońsku i okolicach oraz wystąpienia na temat funkcjonowania lotniska polowego w Szpondowie i działań eskadry.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    Dużym zainteresowaniem cieszył się program artystyczny w wykonaniu uczniów, koncert pieśni patriotycznych oraz wystawa kolekcjonerskich fotografii i eksponatów. Na pikniku historycznym można było skosztować dań z kuchni polowej, nauczyć się grać w speedball, a także zobaczyć wyczyny paralotniarzy. Z pewnością wzbogaciliśmy się o nową wiedzę oraz miło spędziliśmy ciepłe, sobotnie popołudnie.

Marzanna Masiak

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates