Lekcja na żywo z Muzeum Historii Żydów Polskich  w Warszawie

W dniu 23 października 2014 uczniowie klasy 5f wraz z wychowawcą Danutą Szczepek i panią dyrektor Bożeną Dzitowską uczestniczyli w multimedialnej lekcji transmitowanej przez Internet, której celem było poznanie obyczajowości i kultury żydowskiej. Lekcja przeprowadzona była w salach nowo powstałego warszawskiego muzeum –Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Lekcję tę muzeum przygotowano w związku z planowanym na 28 października 2014r oficjalnym otwarciem wystawy stałej . Nauczycielami i przewodnikami po wystawie byli bracia Kamil i Andrzej Tkaczowie, którzy pokazali uczniom m.in. wnętrze XVII –wiecznej synagogi, codzienne życie Żydów w Warszawie w okresie międzywojennym czy zwyczaje religijne.

Ta nowoczesna, interaktywna lekcja wzbudziła zainteresowanie uczniów – nie tylko ze względu na temat, ale także dzięki połączeniu zabytkowych przedmiotów, malowideł z efektami interaktywnymi, rekonstrukcjami i makietami, projekcjom wideo i dźwiękom.


Dzięki takiej lekcji można było w sposób bardzo ciekawy przybliżyć uczniom przeszłości i współczesną kulturę żydowską, a także zmienić istniejące stereotypy poprzez kształtowanie idei otwartości , tolerancji wobec innych narodów i religii.

Opr. Danuta Szczepek

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates