Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2014

Apel dla klas 4 – 6

      Dnia 14 X 2014 w SP nr 2 w Płońsku Samorząd Szkolny klas IV- VI przygotował akademię z okazji DEN. W przygotowanie apelu zaangażowani byli uczniowie z dwóch klas integracyjnych: klasa IVc (wych. Magdalena Parzuchowska, n-el wspomagający Anna Powaga), IVd (wych. Renata Jakubowska), VIb (wych. Sylwia Żołądek). Opiekę nad przygotowaniem przedstawienia sprawowały Anna Powaga i Renata Jakubowska, z pomocą Beaty Litewki (przygotowanie dekoracji) oraz Łukasza Zacieskiego (opracowanie muzyczne).

DSC_6705

     W sposób humorystyczny uczniowie podziękowali swoim nauczycielom, recytując zabawne wierszyki oraz śpiewając piosenki. Podczas apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Okolicznościową z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Konkurs został ogłoszony przez Samorząd Szkolny klas IV-VI dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Nadesłano 115 prac.

Not. sporządziła p. Anna Powaga

Apel dla klas 1 – 3

     Dnia 14.10.2014 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela), którą przygotowali uczniowie klasy 2d i 3b pod kierunkiem Katarzyny Kontraktewicz-Rączkowskiej oraz Marioli Jóźwiak. Uroczystość rozpoczęła p. dyr. A. Gębarowska. Na uroczystości obecni byli również: dyrektor wydziału polityki społecznej Urzędu Miasta p. K. Mikołajewska, dyr. szkoły p. B. Dzitowska, z-ca dyr. p. M. Kozłowska, emerytowana nauczycielka p. Sławomira Czerniakowska oraz nauczyciele klas 1-3 wraz z uczniami.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

      Młodzi artyści pieśnią, tańcem i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Obok podziękowań, życzeń, wierszy i piosenek uczniowie z klasy 2d zaprezentowali pełne humoru scenki z życia uczniów i nauczycieli. Natomiast uczniowie z klasy 3b dedykowali nauczycielom inscenizację pt. „Idzie lasem Pani Jesień”. Było też gromkie „Sto lat”, które odśpiewali wszyscy uczniowie. Życzenia pracownikom szkoły złożyły również p. Katarzyna Mikołajewska i przedstawicielka Rady Rodziców p. J.Modrzejewska. Na zakończenie uczniowie wręczyli zaproszonym gościom (głównym bohaterom tego wyjątkowego dnia) własnoręcznie przygotowane laurki. Po głównej uroczystości p. dyr. B. Dzitowska wręczyła uczniom z klas 1-3 – zwycięzcom w konkursie pt. „Najładniejsza laurka dla nauczyciela” – nagrody rzeczowe.

Not. sporządziła p. Katarzyna Kontraktewicz

DSC_6631

Wszystkim nauczycielom życzymy
wielu sukcesów i satysfakcji w pracy dydaktyczno-wychowawczej!

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates