Zwiedzanie wystawy pt.,,Jak to drzewiej bywało, czyli historia zza siedmiu wierzb”

,Podróż do przeszłości””,,

      W dniu 20.09.2014r. uczniowie naszej szkoły z klasy Vb wraz z opiekunami p. Małgorzatą Cetlińską i p. Beatą Litewką zwiedzili wystawę pt.,,Jak to drzewiej bywało, czyli historia zza siedmiu wierzb” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Płońsku.

      Jak sam tytuł wystawy wskazuje, czyli „Jak to dawniej bywało…” uczniowie odbyli ciekawą podróż do przeszłości. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały eksponaty pochodzące z różnych dziedzin życia, będące pamiątkami regionalnymi. Wśród nich znajdowały się rzeczy bardzo stare, nieużywane obecnie m.in.: maszyny do liczenia i pisania, urządzenie odpowiadające współczesnemu mikserowi, sierpy do ścinania zboża, telefon na korbkę, koło rowerowe z drewnianą obręczą oraz wiele innych ciekawych przedmiotów. Poza tym dzieci mogły oglądać archiwalne fotografie przedstawiające zajęcia miejscowej ludności udostępnione przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Płońska. Ponadto uczniowie zwiedzili bibliotekę zapoznając się z jej pomieszczeniami i księgozbiorem.

IMG_20140920_102917 IMG_20140920_094011 IMG_20140920_094055 IMG_20140920_094132

     Kontakt ze zgromadzonymi przedmiotami i ich rolą użytkową był dla dzieci przeżyciem a czasami ogromnym zaskoczeniem co było widać na zdumionych minach uczniów. Dzieci z większością zgromadzonych przedmiotów zetknęły się po raz pierwszy, ponieważ niektóre z nich wyszły już z użycia lub nie funkcjonują już współcześnie w takiej postaci. Dla uczniów było to wyjątkowe spotkanie z przeszłością.

Małgorzata Cetlińska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates