Apel szkolny: DZIEŃ POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

27 września 

DZIEŃ POLSKIEGO


PAŃSTWA PODZIEMNEGO

    26.09.2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji przypadającego na dzień 27 września Święta Podziemnego Państwa Polskiego. Święto zostało ustalone w 1998 r., aby upamiętnić dzień utworzenia pierwszej organizacji (Służba Zwycięstwu Polski), która podjęła walkę o odzyskanie wolnej Polski we wrześniu 1939 r.

   Kiedy wybuchła II Wojna Światowa, szybko rozwinęła się polska konspiracja i przybrała charakter zorganizowany. Oddziały Podziemnego Państwa Polskiego – Armia Krajowa, bohatersko walczyły o wolną Ojczyznę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Akademię przygotowali na uczniowie klasy 6e, 6f oraz chór szkolny pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego, historii i muzyki. Rekwizyty udostępnił pan chorąży Sebastian Milewski z płońskiej Jednostki Strzeleckiej „Strzelec”. Gościem honorowym był pan burmuistr5z Andrzej Pietrasik.

Za redakcją gazetki „Prymusek”.

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates