Akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

19 września 2014r. uczniowie klas: 4d, 5b, 6c oraz 6e wraz z nauczycielami przyrody wzięli udział
w akcji „Sprzątania Świata”.

DSC02657

Na kilka dni przed sprzątaniem, dzieci zostały wprowadzone
w tematykę dbania o środowisko. Na lekcjach przyrody rozmawialiśmy
o problemie śmiecenia i zanieczyszczenia przyrody. Chętni uczniowie
z klas IV-VI dowolną techniką wykonywali prace plastyczne zachęcające do dbałości o najbliższą okolicę. W nagrodę za rysunki i plakaty dzieci otrzymały bardzo dobre i celujące oceny. Najciekawsze prace wywieszono na gazetkach ściennych.

DSC02640

DSC02641

Gdy nadszedł dzień sprzątania, dzieci pełne zapału, zaopatrzone w rękawiczki i worki ruszyły w teren. Uczniowie wyżej wymienionych klas sprzątali teren wokół szkoły oraz boisko szkolne.

DSC02654

DSC02645

Jak widać, nie do wszystkich ludzi dotarł apel, aby dbać o swoje środowisko. Pewnie upłynie jeszcze wiele czasu, nim ludzie zrozumieją, jak ważnym jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tegoskutki w przyszłości.

Not. oprac. p. Renata Tobolska